Книжки

07 грудня 2019

Галина Шаталова - Здоров'я людини

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Здоров'я-велике благо. Хто може бути вільніше здорової людини? Йому підвладний світ. Він сповнений сил, він весь спрямований в майбутнє і готовий здійснити найсміливіші задуми. Йому легко будувати своє життя за власним планам, без оглядки на обставини, а якщо встануть на шляху труднощі, подолати їх. Здоров'я-категорія загальнолюдська. Воно не знає класових і станових, міжнаціональних, міждержавних і міжблокових кордонів. Воно не визнає ідеологічних стереотипів і релігійних догматів. Здоров'я-бажаний гість і в убогій кімнаті бідняка, і в розкішному особняку правителя. Гість, якому всіляко догоджають, прагнучи якомога довше утримати у себе. Чому ж в такому випадку людство деградує? Чому зростання витрат на медичне обслуговування розглядається як благо, як один з найважливіших показників соціально справедливого устрою суспільства? Чому хронічні захворювання стали, всупереч бажанню людини, його нерозлучними супутниками? Чому рахунок інвалідам з дитинства ведеться на мільйони, а виготовлення інвалідних колясок стало прибутковим бізнесом, гарантованим від криз надвиробництва? Відповідь очевидна: тільки тому, що ми самі, з доброї волі перетворили здоров'я в розмінну монету, якої оплачуємо векселі, видані далекими і не дуже далекими предками, власні боргові зобов'язання.

Ми уявили себе богами, які можуть відректися від свого земного шляху. Ми додали технічному прогресу однобокий, потворний характер, і він відплатив нам тією ж монетою: позбавив нас даного від природи розуму, пам'яті, приспав інстинкт самозбереження, вбив волю до життя, перетворив фізичну неміч чи не на відмітний знак високої духовності. Ми стали добровільними рабами власного шлунка, його відданими слугами. Ми забули про те, що починали своє сходження по крутих сходах еволюції як плодоядні, і весь пристрій нашого організму так і залишилося налаштованим на споживання продуктів рослинного походження. Споживання тваринного білка, можливо, прискорило розвиток нашого раціонального розуму, вивільнивши час для його вдосконалення, але за це природа змусила нас розплачуватися власним здоров'ям і свободою. Не було в історії людства, немає і сьогодні, жодного суспільного устрою, який не експлуатував би залежність людини від кількості і якості їжі, що не перетворював на її на привілегію, на один із символів влади. Однак життя, неперевершений майстер парадоксів, розпорядилося так, що й пригнічені і гнобителі виявилися скутими одним ланцюгом рабської відданості своїм смакам та звичкам.

Як лікар і людина я-рішучий противник насильства у всіх його видах, тому уникаю слів «борг», «повинен». Моя єдина мрія-повернути людині його самого, допомогти стати таким, яким його задумала і створила природа. Я прийшла до людей не з викривальними проповідями, демагогічними закликами і гаслами, ні з благими побажаннями, а з реальної Системою, теоретично обгрунтованою, що увібрала в себе багатовіковий досвід людства, перевіреною на практиці, що допомогла одужати безлічі людей, яких традиційна медицина засудила на смерть. У ній немає ніякої містики, вона не вимагає від людини надприродних особистих якостей і тривалої складної підготовки, а тільки розуму і волі.

 

ЯКЩО БАЖАЄТЕ ПРОЧИТАТИ КНИГУ ПОВНІСТЮ - НАТИСНІТЬ КНОПКУ

Завантажити

 

Прочитано 163 разів

Прокоментувати:

Контактна інформація

З будь-якими питаннями та пропозиціями звертайтеся за телефоном чи напишіть листа на нашу електронну скриньку.

Тел: (098) 3276478

Фотогалерея