Статті нашого поселення

Колиска зберігає здоров'я нашим дітям

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Не поспішайте сміятися над нашою імпровізованою колискою. Вона була зроблена за 15 хвилин з підручних матеріалів і зробила нам неоціненну допомогу. Як затишно в ній спиться малюкам: вже при перших похитуваннях дітлахи заспокоюються і з сонною посмішкою починають солодко позіхати! У такій колисці виросло двоє наших діток, в ній швидко заспокоювалися засмучені дітлахи, які «приходили» до нас в гості разом зі своїми батьками. Ця люлечка незвичайна тим, що гойдається не тільки з боку в бік, але одночасно ніжно пружинить вгору-вниз. А все тому, що вона колихається не на мотузці, як зазвичай, а на пружині, яку ми запозичили у дитячих стрибунців (по суті, звичайна дверна пружина). Так ми вдосконалили традиційну гойдалку - і результат нам дуже сподобався. Колиска плавно рухається м'якими хвилями, і у малюків створюється повне відчуття похитування всередині материнського живота. Від цих рухів вони швидко заспокоюються, розслабляються і спокійно засинають. Завдяки гарному відпочинку малюки рідше вередують, їх не мучать кольки, завдяки повному розслабленню - швидше знімається м'язова скутість і судорожность рухів, властива новонародженим. І навіть після того, як дитина заснула, і мама вийшла в іншу кімнату, колиска довго продовжує захитався сама по собі. А якщо малюк прокидається від шуму або починає ворушитися уві сні, від його рухів люлечка розгойдується сама, і дитина знову засинає.

Я впевнена, що колиска просто незамінна для м'якого переходу зі світу невагомості, в якій жив малюк довгих дев'ять місяців, в світ притискаючої гравітації. Але ж вчені говорять, що весь період внутрішньоутробного розвитку за своїм біологічним (генетичним) часом набагато довше подальшого життя людини. Просто уявіть: з двох крихітних клітинок всього за 9 місяців виростає повноцінна дитина! В такому випадку значення люльки для новонародженого просто неоціненне!

І наші мудрі предки знали про це, точніше відчували. Ось чому одночасно різні народи в різних кінцях світу, ніби змовившись, винайшли схожі один на одного колиски, люльки, колисанки, качалки, баюколки, плетені або видовбані, підвісні або «ваньки-встаньки» і клали спати туди своїх немовлят. Росіяни, українці і білоруси, чуваші, башкири, татари, горяни, народи комі, чукчі, ханти, мансі, долгані, хакаси і монголи, єгиптяни, марокканці, ефіопи, китайці, в'єтнамці, корейці ... і так по всій землі - всі відчували значимість цього предмета для виховання спокійної і безстрашної людини.

Ще в 80-х роках ХХ ст. в Радянському Союзі вчені проводили експеримент з новонародженими на базі НДІ медичних проблем Півночного СО РАМН. Частину діток клали спати в звичайне дитяче ліжечко, а інших заколисували в підвішеній до стелі колисці. Дітки, яких мами качали в колисці, на 1,5-2 місяці випереджали своїх однолітків у розвитку. Вони краще смоктали груди, рідше плакали, у них швидше з'явився осмислений погляд, надалі вони раніше почали говорити і вставати на ніжки. Вчені продовжили спостерігати за дітьми і тоді, коли вони вийшли з грудничкового віку. Що особливо вражає, крім гарних оцінок в школі, такі дітки мали підвищену нервово-психічну стійкість до стресів. А як це важливо в сучасному світі!

В багатовікову історію дитячих колисок без сумніву вкладений колосальний пласт народної культури і вірувань. Існувало повір'я, що піднесену над підлогою дитину охороняють небесні сили, так він краще росте і накопичує життєву енергію. Наші прабабусі були переконані, що дівчинка, яка виросла в колисці і з дитинства слухала колискові пісні - виросте доброю і люблячою, і в майбутньому стане ніжною турботливою матір'ю. Такі різні за виконанням і виглядом, що прийшли з глибини століть, колиски мали загальне єдине призначення - оберігання початкової сутності людини.

І тому сьогодні ми особливо раді поділитися з вами нашим нехитрим доступним сучасним варіантом традиційної слов'янської колиски. Нехай малюки ростуть здоровенькими і щасливими!

!

Прочитано 220 разів

Прокоментувати:

Контактна інформація

З будь-якими питаннями та пропозиціями звертайтеся за телефоном чи напишіть листа на нашу електронну скриньку.