Статті нашого поселення

Урбеч - модна новинка або «Суперфуд» з глибини століть?

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Перші слова «урбеч» або «урба», «Орбан» зустрічаються ще в аварських записах XVIII століття. Дослівно «урбеч» означає «мелений льон». Урбеч - це національний продукт Дагестану. До слова, горяни були далеко не першими, хто здогадався перетирати насіння, яке містить багато олії, в однорідну пасту. Наприклад, на Близькому і Середньому Сході готували аналогічну пасту з насіння кунжуту ще в XIII столітті, називалася вона «тхина» або «тахини» і входила до складу різних страв, зокрема дуже популярного і донині «хумусу». Кунжутна паста, як один з основних інгредієнтів, також є в складі старих національних китайських, індійських, корейських і японських рецептів.

Ідея перетирати в насіння народилася не випадково. Масляниста паста, яка виходить після перетирання насіння між кам'яними жорнами, володіє деякими унікальними властивостями. Сама по собі паста - потужний природний енергетик. Вона швидко і легко перетравлюється, поставляючи організму величезну кількість енергії, дозволяє швидко відновити сили і працездатність.

Неспроста цей продукт міцно укорінився в національній кухні саме тих народів, які живуть в складних природних умовах. Горяни беруть з собою урбеч під час переходів через перевали, араби - через пустелі. Він займає небагато місця, досить легкий у вазі і дуже економічний у використанні.

Згадайте, адже навіть наші козаки неспроста завжди шанували сало і всюди брали його з собою. Невеликого шматочка вистачало, щоб вгамувати голод і повернути сили під час виконання важкої роботи або тривалих кочівель.

Перед тим як перетирати насіння в пасту, їх традиційно обсмажували. Причин тому багато: так виходило смачніше; смажені насіння простіше було перемелювати; паста виходила більш однорідна, текуча і тим самим краще змішувалася з іншими компонентами страви. У сучасному світі термічна обробка насіння не вписалась в концепцію загального тренда здорового харчування. Тому пасти стали робити з сирого і навіть пророщеного насіння і горіхів, спробували додати в них мед, какао-боби, інші масла, щоб зробити їх більш смачними.

На сьогоднішній день урбеч дуже гармонійно влився в сучасну кухню і міцно зайняв в ній своє почесне місце. Багато сироїдних кондитерських шедеврів в своїй основі складаються з різних видів урбечу. У вегетаріанстві давно прижилося горіхове і кунжутне молоко - саме з урбеча воно виходить ідеально ніжним. Завдяки найменшої фракції помелу (приблизно як в шоколаді) насіння і горіхи повністю на 100% засвоюються організмом і не ускладнюють травлення.

У світі суєти, стресів і вічної нестачі часу невелика баночка урбеча, змішаного з медом, що стоїть в шафці на робочому місці, здатна зробити сучасну людину більш здоровою, витривалою, уважною і активною. Погодьтеся, що життєва енергія нам зараз потрібна як ніколи раніше і в незрівнянно більших обсягах, ніж нашим прадідам.

P.S .: Багато цікавих рецептів з різних видів урбеча можете почитати в статтіСИРОЇДНІ РЕЦЕПТИ З УРБЕЧЕМ

Прочитано 279 разів

Прокоментувати:

Контактна інформація

З будь-якими питаннями та пропозиціями звертайтеся за телефоном чи напишіть листа на нашу електронну скриньку.