Статті нашого поселення

Яблучний оцет в домашніх умовах - це просто!

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Знаєте в чому секрет приготування якісного яблучного оцту? Це час та терпіння.

В інтернеті зустрічається багато чудернацьких рецептів: хтось яблучний жом заливає водою та додає туди цукор, хтось дріжджі кидає… Це все якісь заморочливі шаманські ритуали!

Як колись давно писав Джарвіс у своїй книжці: все що вам треба, це в літню пору десь під деревом в тіньочку загубити глечик з яблучним соком та… знайти його наприкінці літа. У вас в руках буде оцет. От і весь секрет!

А ми, знаєте, як робимо? На початку ретельно ставимося до вибору сорту яблук. У нас на подвір’ї росте величезне дерево зимних яблук – солодкі пресолодкі, зовсім без кислоти. Що за сорт? Хто його знає…

Але дерево старе та на жаль не кожен рік дає плоди. Тому, коли своїх яблук немає - купляємо Голден. Вони майже такі самі на смак.

Тож яблука придбали. Далі треба вичавити з них сік. Підійде будь-який соковидавлювач. Якщо сік виходить прозорий, як сльоза, то можна наприкінці кинути в нього жменю жому для закваски. Потім сік виливаємо в якусь місткість в залежності від кількості та не дуже щільно прикриваємо кришкою, щоб він міг дихати, але не дуже випаровувався. Якщо надворі ще тепло, то можна закрити місткість марлею або тоненьким спандбондом, щоб не заводилися мошки. І все! Ніякого цукру, меду, дріжджів, родзинок та ін. Місяця через 4 сік перетвориться на оцет. Причому в нас ніколи не виходило слабкого оцту. Завжди такий міцний, що аж очі на лоб лізуть!

Тож спробуйте у себе вдома провернути щось подібне. Купіть прямо зараз на ринку солодкі яблука та поставте банку з соком десь на вікні біля батареї. А в лютому вас вже буде чекати 3 літри свого домашнього натурального оцту!

Успіхів вам в експериментах!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 154 разів

Прокоментувати:

Контактна інформація

З будь-якими питаннями та пропозиціями звертайтеся за телефоном чи напишіть листа на нашу електронну скриньку.

Тел: (098) 3276478

fb  inst

Фотогалерея